windows

25
wrz.
2013
palikowski

Windowsa ciężkie przypadki

Instalowaliście ostatnio jakiegoś Windowsa? Może robicie to regularnie, może to wasza praca? Jeśli tak to możecie nie czytać dalej, wpis traktuje o rzeczach dla Was oczywistych. Ja dla odmiany robiłem to pierwszy raz od kilku lat, zatem podzielę się obserwacjami z trzech wersji okienek - 8.1, 7N i XP SP3. Tak się bowiem złożyło, że postanowiłem wypróbować wersji 8.1 na domowym laptopie, następnie porzuciłem ją dla wersji 7N a w międzyczasie szwagry podrzuciły mi swojego laptopa, na którym zamontować było trzeba (z racji naklejki na obudowie) Windows XP Home SP3.

Każda z instalacji zostawiła trwały ślad w mojej pamięci. Tak jak wspominałem, nie będą to bardzo odkrywcze rzeczy, ale może Google je zaindeksuje i komuś kiedyś pomogą, tak jak mi pomogły wpisy odnalezione po kilku godzinach przeszukiwania Internetu.

O instalacjach w ogóle nie wspominam bo już Windows XP instalował się bez żadnych problemów, kolejne wersje robią to jeszcze lepiej.

Pierwszy na tapecie był Windows 8.1 Pro. Zderzenie z nowym interfejsem plus problemy ze sterownikami karty graficznej (mój laptop jest, być może jak Twój, z przeszłości) spowodowały, że po 3 dniach wieczornych zabaw w konfigurowanie kont, przywracanie pulpitu i walkę z niedziałającymi aplikacjami (większość rzeczy z Windows Store po prostu nie odpalała się - prawdopodobnie przez te sterowniki), poddałem się i wróciłem na bardziej stabilny grunt instalując Windows 7.

17
wrz.
2010
palikowski

Książki informatyczne - mój zbiór i opinie

Od dawna zbieram się do napisania paru słów o książkach informatycznych, które posiadam. Ponieważ na długie recenzje mnie czasowo nie stać, postanowiłem, że zamiast tego umieszczę tu po kilka zdań na temat tych kilku, które przeczytałem i polecam. Niektóre linki do książek zawierają kod partnerski z http://pp.helion.pl.

Wpis będzie sukcesywnie rozszerzany o kolejne pozycje.

18
kw.
2008
palikowski

Zmiana rozdzielczości zdjęć

Bardzo częste pytanie od mniej zaawansowanych użytkowników

- jak do ciężkiej cholery wgrać zdjęcia na ten czy inny serwis internetowy (w 90% nasza-klasa).
- dlaczego zgrane z aparatu fotki tak wolno się przesyłają pocztą
- dlaczego nagrane na cd fotki tak wolno się otwierają np w moim DVD ?

27
st.
2008
palikowski

Vista wio na Warszawę

Jeszcze nie zacząłem oficjalnie pracy w nowym dziale, a już zostałem dopisany do listy szczęśliwców jadących na prezentację Visty do biura M$ w Warszawie.

Nie mogę zbyt wiele napisać o podróży, hotelu i wieczornych rozrywkach bo może czytać to mój nowy szef (pozdrowienia). Domyślcie się co 5-ciu facetów, informatyków, może robić wieczorem w centrum stolicy.

21
kw.
2006
palikowski

Komiksowy Ćpun :)

Fajny napatoczył mi się programik... "Comic Junkie http://www.comicjunkie.com/default.aspx to coś pomiędzy przeglądarką www a agregatorem rss, z tym że nastawiony na przeglądanie komiksów sieciowych.

Zalety:

* powiadomienia w stylu outlooka 2003 (screen poniżej)
* ogromna lista komiksów do wyboru (ponad 300)
* wygodne przeglądanie i nawigacja (miniaturki, pogrupowane w tygodniowym cyklu)
* blogi popularnych komiksiarzy
* dobry interfejs
* system zakładek, notek, ocen, komentarzy - wszyscy użytkownicy programu tworzą społeczność oceniającą i komentującą komiksy.

21
kw.
2006
palikowski

Outlook i zablokowane załączniki - KB290497

Informacje pochodzą z Microsoftowego KB290497.

Jeśli spotkałeś się z informacją " Outlook zablokował dostęp do następujących potencjalnie niebezpiecznych załączników..." masz dwa wyjścia

- prostsze: poprosić nadawcę o powtórne wysłanie pliku, tym razem spakowanego z hasłem lub ze zmienionym rozszerzeniem np. .ex_ zamiast .exe,

- lepsze: nie panikuj, Załącznik nadal jest na swoim miejscu. Outlook po prostu blokuje do niego dostęp, ale można to zmienić za pomocą dopisania do rejestru windows paru wartości.

1. Zamknij Outlooka
2. Wywołaj program regedit (Menu Start->Uruchom, wpisujesz regedit i klikasz OK)

3. Rozwijając kolejne klucze (katalogi) rejestru przejdź do

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Office\

Zależnie od używanej wersji Office możesz mieć tu jeden lub więcej kluczy, np 8.0 (Office 97), 10.0 (Office 2002/XP), lub 11.0 (Office 2003).

Jeśli masz kilka kluczy wybierz ten, który odpowiada wersji outlooka jakiej używasz.

4. W wybranym kluczu będzie między innymi klucz Outlook, a w nim być może klucz Security.

Jeśli klucza Security nie ma, stwórz go klikając na klucz Outlook prawym przyciskiem myszy i wybierając opcję nowy->klucz i nazywając go Security.

[img_assist|nid=94|title=dodawanie klucza w regedit|desc=|link=popup|align=center]

5. Teraz w kluczu Security musisz dodać nową wartość typu ciąg. Ma się nazywać Level1Remove a jej wartością mają być poprzedzielane średnikami rozszerzenia plików jakie *nie mają być blokowane* przez Outlooka - np. dla plików wykonywalnych i baz danych access'a wpisujemy

exe;mdb

Przykład:

[img_assist|nid=95|title=Dodawanie wartości|desc=|link=popup|align=center|width=180|height=84]

Po ponownym uruchomieniu komputera powinniśmy mieć już dostęp do wymienionych w rejestrze załączników.

Subskrybuj zawartość