17
st.
2011
palikowski

Nie jest prosto wyjść z Facebooka

Myślicie, że w każdej chwili możecie "wyjść" z Facebooka i spalić wszystkie mosty? W teorii nie ma nic prostszego - usuwam konto i cześć. W praktyce jednak nie jest to wcale trywialny proces. Postaram się opisać mój sposób, który gwarantuje, że nie odzyskacie już swojego konta.

1. Historyjka nałogowca - można ominąć :).

Dla mnie FB stało się czymś w rodzaju nałogu. Może nie samo spędzanie czasu na FB, ale codzienna (czasem kilkukrotna) wizyta dostarczała mi masy linków do filmów, obrazków, artykułów - krótko mówiąc sposobności do zajęcia się czymś "łatwiejszym" niż pracą bądź rodziną.

2. Pierwsza próba - nie tak udana jak bym chciał.

W końcu postanowiłem dać sobie spokój i zlikwidować konto na Facebooku. Pierwsza niespodzianka nastąpiła po kliknięciu w opcję "dezaktywuj konto". Sama nazwa linku wzbudziła moją czujność - dlaczego nie "usuń"? Następna strona rozbawiła mnie do łez, tani chwyt rodem z telenowel ale pewnie skuteczny (ciekawe ile procent na tym etapie rezygnuje z dezaktywacji konta):

Śmiech śmiechem, ale dalej było już gorzej. Po pierwsze - dezaktywacja konta nie oznacza usunięcia moich danych z serwisu. Może i nie będą dostępne dla znajomych, ale w każdej chwili konto mogę ponownie aktywować - wystarczy się zwyczajnie zalogować. Sprawdziłem i faktycznie - po zalogowaniu wszystko działało.

Postanowiłem nieco skuteczniej wyrwać się z tego serwisu.

3. Usunięcie konta - wersja skuteczna.

Poniżej lista kroków jakie wykonałem, aby "przypadkiem" nie aktywować ponownie konta

a) po pierwsze - zmieniam imię i nazwisko, usuwam wszystkie dane osobowe jakie są na FB i usuwam wszystkie kontakty. Ostatni krok może i niepotrzebny, ale daje do myślenia. Każde usunięcie kontaktu trzeba zatwierdzić więc 90 osób = około 180 kliknięć. 5 minut klikania.

b) po drugie zmieniam wszystkie możliwe ustawienia prywatności na wartość "Tylko ja". Tu już kliknięć jest więcej - dotarcie do tak restrykcyjnej opcji jest nieźle utrudnione a uprawnień jest kilkadziesiąt. Jakieś 10 minut klikania i gotowe.

Powyższe dwie czynności są zapewne niekonieczne, ponieważ dezaktywacja konta powinna je ukryć, ale wolałem je wykonać, na wszelki wypadek. Nie łudzę się, że faktycznie usunąłem dane - zapewne są gromadzone gdzieś "na boku" ale co tam.

c) zmieniamy adres mail przypisany do konta FB. Tutaj pomocny okazał się serwis 10 minute mail, który polecił mi znajomy. Wchodzimy na stronę http://10minutemail.com/10MinuteMail/ i mamy losowy adres mail na 10 minut. W ustawieniach konta FB podajemy ten adres, potwierdzamy wysłany link, ustawiamy adres jako podstawowy a stary usuwamy.

d) zmieniamy nazwę konta FB na coś losowego, ja wykorzystałem generator haseł z phpmyadmina, możecie jednak użyć czegokolwiek.

e) dezaktywujemy konto i czyścimy cache przeglądarki. O ile nie mamy pamięci absolutnej to nie znamy maila i nazwy naszego konta do FB. Jesteśmy wolni (dopóki nie założymy innego konta).

Genialne :)

Wpisał gość (niezweryfikowany) 11 February 2011 - 11:54pm.

Genialne :)

Niestety sposób ten obecnie

Wpisał gość (niezweryfikowany) 31 August 2011 - 11:26am.

Niestety sposób ten obecnie nie działa - fb nie przyjmuje maila z 10minutemail.
Nie przyjmują też maili z innych stron o podobnej funkcji - chyba się przed tym pozabezpieczali.
Aby w pełni się usunąć musiałem założyć na szybko maila na wp i wykorzystać go do zmiany danych na fb.

Odejście z facebooka jest

Wpisał poseł facebooka (niezweryfikowany) 14 February 2012 - 10:49pm.

Odejście z facebooka jest zbrodnią!!!

zbrodnia a przestępstwo,

Wpisał gość (niezweryfikowany) 5 June 2016 - 10:57pm.

zbrodnia a przestępstwo, przestęstwo a wykroczenie

Niestety nie udało mi się

Wpisał gość (niezweryfikowany) 28 November 2012 - 1:14pm.

Niestety nie udało mi się zmienić podstawowego adresu e-mail , ta opcja była zablokowane. Zastanawiam się czy jest możliwa zmiana adresu z którego profil fb był tworzony , tak aby móc z tego adresu stworzyć nowe inne konto. Będę wdzięczna za podpowiedź

Jest możliwość usunięcia

Wpisał gość (niezweryfikowany) 24 March 2013 - 2:14pm.

Jest możliwość usunięcia konta w 14 dni
facebook.com/help/contact.php?show_form=delete_account
Więcej można przeczytać na faktdzisiejszy.pl

Witam, chcę usunąć obecne

Wpisał gość (niezweryfikowany) 27 September 2013 - 4:00pm.

Witam, chcę usunąć obecne konto na Fb, jednak zastanawia mnie fakt czy po usunieciu go, będzie można utworzyć nowe konto posługując się tym samym adresem, bądź loginem?