społeczność

20
maj
2014
palikowski

Notatki po spotkaniu [BOF] JAK PROMOWAĆ DRUPALA W POLSCE

Kolejny rok mija a polskiej społeczności Drupalowej jak nie było tak nie ma. Tym optymistycznym stwierdzeniem rozpoczęliśmy dyskusję "[BOF] JAK PROMOWAĆ DRUPALA W POLSCE" w piątek (16 maja 2014) otwierając tym samym Drupal Camp Wrocław 2014. Przyjechało kilkanaście osób, co uważam za niezły wynik, biorąc pod uwagę pogodę i termin, a nasza dwugodzinna dyskusja zaowocowała nawet paroma konkretnymi ustaleniami.

Na początek zastosowaliśmy najstarszy chwyt świata pod tytułem "każdy mówi kilka zdań o sobie". Następnie każdy miał też dodać kilka zdań o jego subiektywnym zdaniu o tym czego mu brakuje w społeczności, co powinniśmy zrobić, żeby to naprawić no i jak promować tego "nieszczęsnego" Drupala.

Poniżej wypunktowałem listę ciekawszych wątków:

- uczestnicy niemal jednogłośnie uznali, że obecny brak jednego "centralnego" a przede wszystkim "oficjalnego" miejsca, które byłoby "bramą do świata Drupala" nie służy wizerunkowi tego systemu w Polsce,

- ta nieokreślona witryna "centralna" miałaby być wizytówką naszej społeczności, a więc musiałaby "tętnić życiem", zawierać materiały startowe dla wszystkich grup docelowych, stanowić też zbiór drogowskazów do innych wartych odwiedzenia miejsc,

- padło stwierdzenie, że najwygodniej byłoby taką witrynę zbudować na bazie drupal.pl - o ile właściciel (Paweł Gawłowski) na to się zgodzi; odpadłby problem kolejnej "opuszczonej" witryny (vide drupal.org.pl), przenoszenia kont użytkowników itd; padł pomysł aby poprosić Pawła o przekazanie drupal.pl albo ewentualnie uzyskać adres poland.drupal.org;

- jednak powyższa kwestia jest chyba do ustalenia dopiero po rozstrzygnięciu następnego na liście zagadnienia, czyli...

31
mrz.
2008
palikowski

Pierwszy LegnITs

Nie wiesz co to LegnITs? przeczytaj http://palikowski.net/legnITcamp

Tłumy waliły drzwiami i oknami, sala pękała w szwach, paparazzi nie nadążali z fotografowaniem. Właśnie tak mogło być, ale póki co zadowolony jestem że przyszło te pięć osób. Licząc mnie.

Dyskusja na szczęście szybko się rozkręciła, może właśnie z uwagi na kameralna obsadę i, jak się okazało, przeróżne powiązania uczestników, z których nawet nie zdawali sobie sprawy. Cieszę się, że zaproszeni goście mogli na luzie pogadać o traumatycznych przeżyciach z byłymi pracodawcami, porównać doświadczenia ze współpracy z megakorporacjami (wątek cyberpunkowy), a nawet chwilkę porozmawiać o tworzeniu stron www. Ten trzeci temat w mojej ocenie został mocno zaniedbany ale uwierzcie mi, byłem w mniejszości - trzech byłych pracowników agencji reklamowych potrafi roztrajkotać się niczym warszawskie przekupy.

Na pocieszenie mogę stwierdzić że dowiedziałem się:

* co dalej z "legniczaninem http://legniczanin.pl, projektem "mard STUDIO http://www.mard.pl/,
* kto wypełnia treścią portale (żarcik dla uczestników),
* co nieco o amerykańskich systemach obsługujących biura podróży online,
* jak to stabilna joomla 1.5 okazała się podpuchą rzuconą na żer marudnych użytkowników,
* czy i kiedy wyjdzie pudełkowa polska wersja jednego z bardziej popularnych CMS,
* jak wiodący legnicki portal zatruwa życie konkurencji,
* co powie Ryba (kiedy cię zdyba),
* jak na żywo wygląda iPhone :)

Jak widać tematy były mocno plotkarskie, dlatego tym bardziej zapraszam nieobecnych, którzy jak wiadomo nigdy nie mają racji.

Już teraz myślę jak sprawić, aby na następne spotkanie:
a) zebrać więcej osób z branży,
b) nadać mu jakiś temat (lub kilka) przewodni,

W obu sprawach liczę na Waszą kreatywność - zarówno w znalezieniu następnych zainteresowanych tematem jak i w znalezieniu ciekawego nośnego tematu.

Subskrybuj zawartość