30
gru.
2010
palikowski

Bądź fit z kinect :)

No i stało się. Tak jak od dawna podejrzewałem moja żona jest telepatką i czyta w myślach. Pod choinkę dostałem "Your Shape Fitness Evolved".

Trudno powiedzieć czy to bardziej gra, czy jednak interaktywne dvd z ćwiczeniami. Ważne jest, że dla mnie (a być może i dla innych) to idealny sposób na więcej ruchu. Dlaczego?

Po pierwsze - nie muszę wychodzić z domu. Dotarcie na miejsce ćwiczeń zajmuje mi tyle co włączenie xboxa. Mam niby karnet na siłkę, ale jeśli doliczyć dojazd i przebieranie się (buty, kurtka) to okazuje się że na 1h ćwiczeń przypada 1h czynności dodatkowych. Z xboxem jest to 5 minut.

Po drugie - po maszynie wiadomo czego się spodziewać. Nie wyśmieje cię, nie straci cierpliwości, nie spóźni się. Ponadto pamięta ile i jakie ćwiczenia już umiesz, jakie treningi wykonałeś, jakie poziomy odblokowałeś.

Po trzecie - brak współćwiczących to dla mnie bomba, zawsze czuję się skrępowany ćwicząc wśród innych, takie już mam skrzywienie. Przed telewizorem mogę sobie skakać i co najwyżej żona się trochę pośmieje.

Po czwarte - maszyna nie przymknie oka na opierniczanie się. Nie wygniesz się jak trza - nie zaliczysz 100%. Kinect nie daje szans i jak tylko odpuszczasz potrafi podpowiedzieć - tu szerzej tam niżej, szybciej, wolniej. Bezlitosne ale skuteczne.

Po piąte - włączenie konsoli to zawsze pretekst żeby sprawdzić co nowego w demach, machnąć rundkę w forza czy inne cuś... :).

Jak widzicie - same zalety. Kinect naprawdę nieźle się sprawdza w roli trenera. Ruchy są odwzorowane bardzo dokładnie, najmniejsze odchylenie jest zaraz korygowane (tzn trener podpowiada co ćwiczący robi źle), wszystko działa płynnie. Brawa dla ubisoft.

PS. pierwsze 1200kcal już za mną :).

PodglądZałącznikRozmiar
kinect-fit-evo.JPGkinect-fit-evo.JPG16.8 KB

chciałem tylk opowiedzieć, że

Wpisał gość-mazeer (niezweryfikowany) 2 January 2011 - 10:14pm.

chciałem tylk opowiedzieć, że nie tylko ciebie krępuje ćwiczenie wśród innych. Ja kolego zawsze czuję się na siłowni jak by z innego świata i że wszyscy na mnie patrzą i myślą sobie ale lamer nawet nie wie jak ćwiczyć na atlasie . Tak to już jest, że my brzuszaści zawsze będziemy kosmitami dla tych co mają mięśnie nawet tam gdzie my mamy mózg.

i dlatego ta gierka podbije

Wpisał palikowski 5 January 2011 - 11:17am.

i dlatego ta gierka podbije serca wielu takich lamerów... ja już przekroczyłem 2000kcal, zaczynam już nawet trochę wyglądać i gadać jak Hardkorowy koksu

Ale żeby nie było tak różowo - giera po kupieniu zawiera nie aż tak znowu wiele ćwiczeń - cardio boxing juz całe poznałem, w sumie kilkanaście ćwiczeń powtarzanych w różnym stopniu prędkości. Czuję, że za 2 miesiące będę musiał zadowolić się powtarzaniem treningów a nowe ruchy trza będzie dokupić jako DLC :).

Jest ciekawy sposób na płaski

Wpisał gość (niezweryfikowany) 25 February 2013 - 2:05pm.

Jest ciekawy sposób na płaski brzuch 6 weidera nie wiem czy słyszałeś , ale warto spróbować podobno ćwiczenia nie są męczące.

No i stało się. Tak jak od

Wpisał hotfix (niezweryfikowany) 3 January 2011 - 12:15am.

No i stało się. Tak jak od dawna podejrzewałem moja żona jest telepatką i czyta w myślach. Pod choinkę dostałem "Your Shape Fitness Evolved".
Nie chcę martwić ale żona dała do zrozumienia, że brzuszek urósł. Moja miłość też mi dała to samo do zrozumienia, czas zrzucać.

nie zmartwiłeś mnie bo ja to

Wpisał palikowski 4 January 2011 - 8:58am.

nie zmartwiłeś mnie bo ja to doskonale wiem :D to co jakaś ustawka na youshapecenter.com ?

youshapecenter.com? Nie

Wpisał hotfix (niezweryfikowany) 4 January 2011 - 2:26pm.

youshapecenter.com?
Nie kumam, co to?

http://yourshapecenter.u... -

Wpisał palikowski 4 January 2011 - 10:03pm.

http://yourshapecenter.u... - jeśli założyć tam profil to po każdej sesji z fitnesem xbox wysyła tam dane i można potem sobie przez www śledzić postępy, historię, rankingi, definiować jakieś cele czy współzawodniczyć ze znajomymi z xbla. Zmyślne dość.

Dzięki takim technologiom

Wpisał Avast do ściągnięcia (niezweryfikowany) 24 January 2011 - 1:59pm.

Dzięki takim technologiom dzieci wreszcie będą mogły obalić zarzuty rodziców dotyczące tego jakie to gry są niezdrowe :)

Jeszcze do tego waga na wifi

Wpisał dieta (niezweryfikowany) 21 June 2011 - 9:18pm.

Jeszcze do tego waga na wifi i dieta! to jest to ;-)