24
li.
2010
palikowski

Pierwsze wrażenia z gry na Kinect

Uzupełniając poprzedni wpis dziś co nieco o grach i pierwszych odczuciach z zabawy na Kinect.

Kinect Adventures

Gra była w zestawie z konsolą i Kinectem, jednocześnie pierwsza jaką grałem na Xbox360 :). Pierwsze wrażenie bardzo pozytywne - grafika powala kolorami (przypomnę tylko, że na PC nie grałem od dobrych 5-6 lat), tekstury w sumie się nie liczą bo nie ma czasu na podziwianie. Sterowanie niemal od samego początku intuicyjne. Gry dość szybko się nudzą, w trybie przygody trzeba je przechodzić kilkukrotnie, żeby posunąć się dalej co nie jest zbyt ciekawe. Najfajniej chyba wychodzi zabawa z pontonem i jazda na wagoniku.

Po kilku sesjach odłożyłem na półkę, żeby zagrać w Kinect Sports, ale zamierzam wrócić i sprawdzić, czy na dalszych poziomach są jakieś niespodzianki. Poza tym daje nieźle poszaleć przed sensorem, choć momentami lag jest zbyt wyczuwalny.

Kinect Sports

Od razu polubiłem i teraz jest to podstawowa zabawa jeśli tylko są chętni w domu. Czasem sam odpalę jakąś konkurencję i pogram sobie ale najfajniej jest powariować z przeciwnikiem. Spora ilość minigier, kilka poziomów trudności, kilka dyscyplin - warta swoich pieniędzy!

Szkoda tylko, że nie znalazłem opcji treningu poszczególnych dyscyplin z lekkiej atletyki, np. bieg przez płotki jest możliwy dopiero po zagraniu w poprzedzające biegi, skoki i rzuty (w sumie 4 czy 5 konkurencji). Moja córa uwielbia biegi przez płotki ale jak ma najpierw pół godziny zaliczać poprzednie dyscypliny to rezygnuje :).

Mogła by oferować lepszą grafikę i momentami szybszą reakcję na ruchy (a może tylko sobie wmawiam i usprawiedliwiam mój brak refleksu w np. siatkówce plażowej).

Kinectimals

Gra wygląda wspaniale ale dla Emilki (4 lata) się nie nadaje:

- nieco zbyt trudne sterowanie (inne niż w k.sports, wymaga większej precyzji),
- brak pl wersji kinowej.
- córa denerwuje się że nie może swobodnie zmienić zwierzaka (1 profil == jeden zwierzak, przynajmniej na początku, zmiana wymaga przelogowania i jest zbyt skomplikowana).
- swoboda gry słaba - gra co kilka minut sama proponuje zmianę trybu zabawy albo lokalizacji na mapie co powoduje dezorientację mojej córy,

W efekcie dla tak małej dziewczyny ta gra to więcej stresu niż zabawy. Może starsze dzieciaki będą lepiej reagować.

Kinect Joy Ride

Mam tylko demo, ale na pewno nie kupię wersji pełnej - gra się nieprecyzyjnie, pojazd czasem skręca gdzie chce a cała zabawa szybko się nudzi.

PodglądZałącznikRozmiar
kinectadv.jpgkinectadv.jpg11.77 KB
kinectimals.jpgkinectimals.jpg12.31 KB
kinectsports.jpgkinectsports.jpg13.99 KB

W mini-grach masz

Wpisał Szymon (niezweryfikowany) 25 November 2010 - 9:22pm.

W mini-grach masz poszczególne dyscypliny lekkoatletyczne w Kinect Sports. :)

Co do samego Kinect-a. Mój brat na początku ze mnie się śmiał, że kupiłem sobie zabawkę dla dzieci. Potem przyszedł, pokazałem mu właśnie Kinect Sports. Chłopak tak się wkręcił, że wczoraj się umawiał ze mną na kręgle, że wpadnie z narzeczoną. :)

PS. strasznie trudno znaleźć odnośnik do dodawania komentarzy, jak ktoś jest pierwszy raz tutaj.

dzięki za przypomnienie,

Wpisał palikowski 29 November 2010 - 9:34am.

dzięki za przypomnienie, miałem wrażenie że w minigrach są tylko jakieś "wariacje" na temat dyscyplin podstawowych, sprawdzę raz jeszcze,

zmieniłem konf. odpowiedzi - teraz formularz jest od razu pod komentarzami, nie trzeba go szukać :).

Ostatnie doniesienia mówią o

Wpisał Kaszub (niezweryfikowany) 14 December 2010 - 10:37pm.

Ostatnie doniesienia mówią o tym, że udało się opracować system sterowania Kinectem za pomocą palców. Gdyby udało się przenieść to na sterowanie komputerem jesteśmy o krok bliżej do "Gwiezdnych Wojen" :)

Ciekawe czy wypuszczą Kinecta

Wpisał Avast do ściągnięcia (niezweryfikowany) 21 January 2011 - 2:44pm.

Ciekawe czy wypuszczą Kinecta przystosowanego do używania z komputerem. Amatorskie przeróbki, których filmiki można odszukać w sieci wydają się być coraz ciekawsze. Myślę, że Microsoft miałby w tym wypadku spory rynek zbytu.

Ms gdzies oficjalnie

Wpisał pal (niezweryfikowany) 21 January 2011 - 7:38pm.

Ms gdzies oficjalnie potwierdzil ze wyda sterowniki do pc

W takim razie pozostaje

Wpisał Avast do ściągnięcia (niezweryfikowany) 24 January 2011 - 10:52am.

W takim razie pozostaje czekać aż to zrobią :)

Ciekawe czy zrobią Minecrafta

Wpisał Minecraft (niezweryfikowany) 13 March 2011 - 8:53pm.

Ciekawe czy zrobią Minecrafta na Kinecta :)

Minecraft na Kinecta to dość

Wpisał 1password (niezweryfikowany) 14 March 2011 - 10:08am.

Minecraft na Kinecta to dość ciekawa koncepcja. W sumie jakby się tak chwilę zastanowić to ta gra idealnie się nadaje do tego by zaimplementować w niej obsługę tej technologii. Problemem może być jednak fakt, że za Minecraftem nie stoi żadna duża firma, która miała by środki na zakup licencji oraz ludzi, którzy byliby w stanie zaimplementować technologię w kod gry.