ludzie

27
li.
2012
palikowski

Dwa typy ludzi w korporacji

Można dzielić ludzi bardzo różnie. Pracując 10 lat w korporacji jako informatyk na różnych szczeblach, nauczyłem się, że są dwa bardzo ważne podziały:

1) Tacy, którzy mają masę krytyczną (suma znajomości, łatwości denerwowania się z byle powodu, poziom złośliwości itd.) aby Cię zwolniono, jeśli ich wkurzysz, oraz tacy, którzy tej masy nie mają,

2) Tacy, z którymi jak pogadasz i się umówicie, to po prostu masz coś uzgodnione oraz tacy z którymi po każdym spotkaniu należy spisać notatkę służbową, a najlepiej ich nagrywać i drukować wszystkie maile.

26
lp.
2007
palikowski

upierdliwe systemy IT

Czuję się trochę jak ksiądz, który ma coraz większe wątpliwości - w moim wypadku dotyczą nie Boga a szeroko pojętej informatyzacji. Na szczęście nie mam dylematów czy sprzęt i oprogramowanie istnieją czy nie. Bardziej męczy mnie pytanie - czy wdrożenia IT robi się dla uzytkownika czy dla wdrożeń/wdrażających? Czy program państwa (społeczeństwa) informatycznego nam wszystkim pomoże czy niekoniecznie?

19
lp.
2006
palikowski

Czytajcie Scotta Addamsa

[img_assist|nid=185|title=Scott Addams|desc=|link=none|align=left|width=400|height=347]Wiele osób zna "Scotta Addamsa http://dilbertblog.typepad.com/about.html tylko z książek i pasków o Dilbercie. Jeśli chcecie zafundować sobie codzienną dawkę absurdalnego spojrzenia na świat - polecam jego "sieciowy pamiętnik http://dilbertblog.typepad.com/. Przyznam, że żadnego bloga nie czytuję tak regularnie (w czym pomaga mi RSS). Scott nie oszczędza nikogo - równo dostaje się religijnym fanatykom, kelnerom, fanom Dilberta, prezydentowi G.W.Bush'owi (jakżeby inaczej), dziennikarzom i każdemu kto trafi pod ostrze noża autora Dilberta. Zaskakujące pointy, nietypowy światopogląd, nonsensowny humor - wszystko co do szczęścia przeciętnemu ponurakowi potrzeba :).

Przykładowe wpisy z ostatnich dni poruszają ważkie i bliskie każdemu tematy, np:

Subskrybuj zawartość