03
mrz.
2008
palikowski

legnITs

Link do spotkania na goldenline - http://www.goldenline.pl/spotkanie/legnits

Krótka "relacja ze spotkania http://palikowski.net/node/1180

Pomysł chodzi mi po głowie od jakiegoś czasu (a dokładnie od przeczytania książki o social networkingu) i postanowiłem napisać co nieco o tym, aby podawać tego linka zamiast tłumaczyć każdemu osobno.

Spotkania w dobie internetu?!

Mamy kilka przykładów regularnych "spotkań http://www.webstop.pl/spotkania/ ludzi z lokalnej branży internetowej Wrocławia, Poznania, Zielonej Góry i innych miast. Są one mniej lub bardziej formalne, większe i kameralne, nastawione na odprężenie lub przeciwnie - na wykłady i referaty. Wszystkie łączy wspólny cel - wykorzystać potencjał jaki tkwi w formie osobistego spotkania, wymiany doświadczeń i kontaktów, dyskusji.

Chciałbym podobne zorganizować w Legnicy ale nie wiem ile osób byłoby zainteresowanych, stąd też ta strona, do której link wysyłam nawet zupełnie nieznajomym, po to aby sprawdzić jaki będzie odzew.

Jaki może być zysk z wypicia kilku piw z (nie)znajomymi ludźmi działającymi w tej samej branży?

* wymiana wizytówek,
* pochwalenie się zakończonymi właśnie projektami,
* podpytanie tych bardziej doświadczonych w dowolnej kwestii,
* zaoferowanie swojej pomocy przy ciekawym przedsięwzięciu,
* a może pozyskanie kogoś do projektu,
* albo przekierowanie nadmiaru roboty z którą nie damy się wyrobić na kogoś kto obecnie nie ma jej zbyt wiele,
* poznanie swojej 'drugiej połowy' - być może ktoś jest programistą a szuka grafika i odwrotnie?
* albo chociaż wyluzowanie się w otoczeniu ludzi którzy dla odmiany rozumieją co to znaczy css, php, html i nie kojarzą ajaxa z płynem do podłóg.

Co mamy?

* Trzech pierwszych chętnych, czyli mnie, tajemniczego Grześka Z. i pierwszego odważnego z komentujących, do rozruszania imprezy i wypicia pierwszej kolejki,
* wstępną deklarację Grześka, że udostępni w razie potrzeby salę konferencyjną w siedzibie swojej firmy, w samym środku Legnicy, co zapewne może sie przydać jeśli ktoś zdecyduje się na prezentację swojego projektu, zechce pokazać ostatnio wykonaną stronkę czy podkodować coś na boczku,

Czego nie mamy?

* tak jak i Ty - czasu; pracujemy, mamy rodziny, przyjaciół, fuchy na boku. Dlatego nie chcemy zakładać częstotliwości spotkań, jeśli uda się to raz na kwartał - będzie bosko.

h4. Co teraz?

Czytasz ten tekst i zastanawiasz się czy zadeklarować swoje zainteresowanie? Zrób to poniżej w komentarzu i wyślij link swoim znajomym z Legnicy i okolic - to nic nie kosztuje i do niczego nie zobowiązuje. Niech układ rośnie w siłę!

Jeśli nie jesteś z branży internetowej ale siedzisz w informatyce to też zapraszamy, w końcu strony www siedzą na serwerach, zwykle oparte o bazę danych pisane są przez programistów, wymyślają je analitycy i projektanci... łapiesz?

Witam wszystkich. Jestem za

Wpisał Piotrowski Paweł (niezweryfikowany) 4 March 2008 - 12:08am.

Witam wszystkich.

Jestem za takim spotkaniem, być może będzie to zalążek czegoś co w przyszłości zdominuje dolny śląsk, tak jak kiedyś czułem, że komputerowa grupa działająca na C-64 Nipson w której byłem grafikiem. Wysyłam do swoich zanjomych to info no i mam nadzieję, że tajemniczy salodawca nie wycofa się ze swojej oferty. Regards 4 Christopher.

Paweł Piotrowski

dzięki za pierwsze słowa

Wpisał palikowski 4 March 2008 - 12:12am.

dzięki za pierwsze słowa poparcia, nie wiem czy zdominujemy dolny śląsk ale na pewno warto spróbować uszczknąć coś więcej z rynku a przecież w kupie siła :)

Potwierdzam, jestem dawcą

Wpisał Grzegorz Zbiński (niezweryfikowany) 4 March 2008 - 12:37am.

Potwierdzam, jestem dawcą miejsca spotkania, jak potrzeba - sieci bezprzewodowej. Termin zostanie ustalony po moim powrocie z Warszawy. Wymiana wizytówek to dobry początek czegoś więcej, na co mam szczery apetyt. Wierzę, że w Legnicy i bliskich okolicach znajdą się bracia z zacięciem informatycznym z dystansem do siebie i świata. Pokażmy Wro że też mamy parę!

PS
CAPTCHA "kazuje" mi wpisać trzecie słowo, które nieprzypadkowo brzmi "job" :) ale do joba jeszcze dojdziemy. Pozdro od goorala.

Why not ? - jak mawiają za

Wpisał tharon (niezweryfikowany) 4 March 2008 - 8:37am.

Why not ? - jak mawiają za wschodnią granicą ... To może być ciekawe doświadczenie :-)

o i już wiem co za referat

Wpisał palikowski 4 March 2008 - 11:25am.

o i już wiem co za referat wygłosi Arek - praca z nie wiedzącym czego sam chce klientem na przykładzie mapy Wrocławskich piersi :) (żart tylko dla wtajemniczonych)

Witam, pomysł bardzo fajny,

Wpisał Marcin Hałkiewicz (niezweryfikowany) 4 March 2008 - 9:29am.

Witam, pomysł bardzo fajny, jedyny większy problem to wspomniany w tekście chroniczny brak czasu. Mam nadzieję, że uda się zgrać przynajmniej kilkunastoosobową ekipę i dalej wszystko ruszy z kopyta. Ja jestem za. Pozdrawiam

cieszę się, że pomysł

Wpisał palikowski 4 March 2008 - 11:22am.

cieszę się, że pomysł się podoba; myślę że nawet pięć osób wystarczy na pierwszy raz, ale poczekajmy, może jeszcze się ktoś zgłosi, przed świętami i tak nie ma co tego ruszać, przygotujcie się mentalnie na termin w kwietniu lub nawet maju :)

Wstępnie myślimy o organizacji tego w jakieś popołudnie w tygodniu...

Witam, fajna sprawa, oby

Wpisał Mobby (niezweryfikowany) 4 March 2008 - 11:47am.

Witam,

fajna sprawa, oby wypaliło bo temat może okazać się baaaardzo ciekawy ;) do boju Panowie! ;)

Pozdrawiam
Artur

to ajax nie jest płynem do

Wpisał dafek (niezweryfikowany) 4 March 2008 - 11:59am.

to ajax nie jest płynem do podłóg!?!?
ja tam informatykiem nie jestem ale moge se popatrzeć na legnITcrowd ;)

Jako człowiek nie z branży

Wpisał Sławek Skrok (niezweryfikowany) 4 March 2008 - 11:05pm.

Jako człowiek nie z branży internetowej, na początek piszę się na te nastawione na odprężenie... ;-) . Gratuluję kreatywności i pozdrawiam .

Z przyjemnością wezmę

Wpisał legniczanin_pl (niezweryfikowany) 25 March 2008 - 5:32pm.

Z przyjemnością wezmę udział w takiej imprezie, same plusy, no i może "projektanci stron" typu "zrobię to za stówkę" wyciągną z tego jakieś wnioski jeśli zdecydują przyjść na takie spotkanie.

Tak więc zdecydowanie mówie 192.168.TAK.TAK...... :)

W zasadzie jestem za :)

Wpisał Tomir Wojna (niezweryfikowany) 27 March 2008 - 2:29am.

W zasadzie jestem za :) tylko szansa mała, że czas się znajdzie.

siju 2morrow zatem we spizu?

Wpisał Grzegorz Zbiński (niezweryfikowany) 27 March 2008 - 11:00pm.

siju 2morrow zatem we spizu?