15
kw.
2011
palikowski

Ulga

Dziś rano wstałem z myślą "Dziś po raz pierwszy od 3 miesięcy mogę wrócić z pracy do domu a nie do... kolejnej pracy".

No bo jak to inaczej nazwać, kiedy po 8 godzinach "regular dżob" wracasz do rodziny i siadasz do swojej "extra dżob"? Po czym wstajesz od komputera, jest 3 w nocy (nad ranem?) i wiesz, że masz tylko 3 godziny snu a jutro rano dojedziesz do pracy pod warunkiem, że łykniesz kawy, zagryziesz połową tabliczki czekolady i wstawisz po 4 zapałki na oko.

Takie egzystowanie kończy się prędzej czy później tym, że pisząc kawałek akapitu czy kodu zasypiasz nagle na kilka sekund nad klawiaturą a kiedy się budzisz na ekranie pisze coś w rodzaju:

"Aby zainstalować w Drupalu nowy moduł należy wypełnić wnioski o urlop i wysłać do servicedesk..."

Oczywiście drugą część zdania człowiek napisał w trakcie kilku sekund kiedy mózg przełączył się w standby, a podświadomość ruszała rękoma w takt jakiejś korporacyjnej procedury czy rozmowy z dnia poprzedniego.

Ja nie żartuję, przytrafiło mi się to wielokrotnie. Zastanawiam się, czy nie jest to jakiś sposób na dotarcie do podświadomości i czy właśnie nie tak działa hipnoza.

Tak czy siak tytułowa "Ulga" pojawiła się dziś rano, kiedy zrozumiałem, że wysłane wczoraj o 2 w nocy pliki do Helionu są kompletną książką o roboczej nazwie "Drupal 7 Ćwiczenia".

Nie ma nic gorszego niż

Wpisał Amon (niezweryfikowany) 29 April 2011 - 11:46am.

Nie ma nic gorszego niż wracać z "pracy do pracy" Nie polecam takiego stylu życia., jednak ludzki organizm nie jest aż tak mocny :)

Zgadzam sie z przedmowca, nie

Wpisał dzemzmusztarda (niezweryfikowany) 29 April 2011 - 3:50pm.

Zgadzam sie z przedmowca, nie ma nic gorszego. Taki tryb zycia prowadzi do kompletnego wyczerpania.

Ja już jestem wyczerpany i

Wpisał wyfruniety (niezweryfikowany) 14 May 2011 - 3:11pm.

Ja już jestem wyczerpany i mam zamiar to zmienić w D7 ;)