16
li.
2007
palikowski

Pierwszy certyfikat ISO 20000 w Polsce

Nie piszę tu często o mojej pracy, ale o tym wspomnieć po prostu wypada. Firma w której pracuję (KGHM o/COPI) otrzymała pierwszy w Polsce i Europie wschodniej certyfikat ISO 20000.

"Szczegóły i ciekawy case na stronie PSBG http://www.pbsg.pl/wiadomosci/doradztwo-it/certyfikat-iso-20000-dla-kghm..., która wspierała nas w całym procesie.

Mimo, że moja rola w całym procesie przygotowań i certyfikacji była minimalna (po prostu nie dałem się przyłapać audytorowi na niczym karygodnym), to uważam, że wpis ten należy się całemu gronu ciężko pracujących nad wdrożeniem osób - gratuluję i jestem najzwyczajniej w świecie dumny mogąc pracować w tej właśnie firmie :).

Ale starczy tej wazeliny, w końcu ktoś musiał być pierwszy w kraju, no nie?

Parę słów o całym tym dokumencie. ISO 20000 to norma dedykowana dla firm z branży IT (informatyka), bazująca na tzw. najlepszych praktykach zebranych w ITIL - kilkutomowej publikacji omawiającej wszelkie aspekty świadczenia usług informatycznych.

Nasi potencjalni klienci mogą więc być pewni, że pracujemy wedle najlepszych praktyk, a co ważniejsze, że potwierdził to niezależny audytor.