23
lt.
2011
palikowski

Drupalowa Koalicja

Kilka dni temu pisałem o DrupalCentrumPL, dziś mogę (mam nadzieję) zdradzić kolejne szczegóły całego zamieszania.

Po pierwsze, kto za tym stoi?

Pomysł wyszedł od kolegi dajpanspokoj (Michał Pękała), który zaproponował budowę jakiegoś lepszego centrum drupalowego niż te, które obecnie mamy.

Nie zastanawiając się zbyt długo napisałem do Pawła Gawłowskiego z e-solutions, z pytaniem czy jest zainteresowany współpracą. Jak łatwo się domyśleć my (ja i Michał) mielibyśmy zorganizować ręce do roboty a Paweł dać nam stabilny hosting oraz możliwość konkretnych zmian w serwisie drupal.pl (który jest rozpoznawalny, ma świetną domenę, spore forum itd.).

Po drugie, jaki mamy plan?

ETAP 1 - praca u podstaw

1) stworzyć w drupal.pl strukturę uprawnień pozwalającą łatwo wciągać do redakcji nowe osoby, tak żeby każdy chętny mógł pomóc.

2) stworzyć mocny i regularnie zasilany serwis prasowy zawierający głównie rekomendacje ciekawych artykułów bądź doniesień z zewnątrz. Stawiamy tu na:

- porządną kategoryzację,
- regularne dodawanie krótkich newsów (link + kilka słów/zdań komentarza),
- czasem pisanie czegoś więcej niż link i 2 zdania komentarza (np. opisy ciekawych modułów, informacje o nowym serwisie na drupalu).

Punkt 2 ma na celu przyzwyczajenie użytkowników, że drupal.pl jest serwisem nad którymś ktoś czuwa. Po drugie stworzymy zasób ciekawych linków i materiałów dla osób szukających czegoś z konkretnego obszaru (skórki, moduły, wydajność, wydarzenia).

3) zaplanować rozszerzenie drupal.pl o nowe działy, rodzaje treści, pola, funkcje. Wszystko to spisujemy w specjalnym tajnym miejscu, ale wkrótce przeniesiemy się zapewne na jakieś bardziej publiczne forum (moja propozycja to forum drupal.pl, gdzie będziemy mogli dyskutować otwarcie jakie mamy niecne plany wobec strony i jej użytkowników)

4) małymi kroczkami zmieniać funkcje, strukturę i prezentację poszczególnych działów drupal.org, jak również strony głównej. Kiedyś może wykonać całkowity redesign, ale to proponuję po wykonaniu większości rzeczy z punktu 3.

Po trzecie - co teraz?

Obecnie czekamy tylko na obiecane przez Pawła uprawnienia do drupal.pl i jak tylko zostaną nadane zabieramy się za wciąganie ludzi i dostarczanie treści. Chcemy pierwszy miesiąc poświęcić na udowodnienie, że mamy poważne zamiary i sprawdzenie czy potencjalni newsmani są faktycznie wartościowi.

Podsumowania

Jak widać nie chcemy budować czegoś nowego - bazujemy na sprawdzonych osobach i bierzemy się tak naprawdę za ożywienie drupal.pl.

Co o tym sądzicie?

Jestem za. Drupal.pl to dobry

Wpisał Konrad (niezweryfikowany) 23 February 2011 - 2:37pm.

Jestem za. Drupal.pl to dobry punkt wyjścia.

Także jestem za. Najlepiej

Wpisał przemek (niezweryfikowany) 27 February 2011 - 2:27am.

Także jestem za. Najlepiej działać na drupal.pl czy innym tego typu serwisie niż na GL

do roboty ;-)

Wpisał w3m (niezweryfikowany) 9 April 2011 - 10:18pm.

do roboty ;-)