20
st.
2006
palikowski

Nie tak prędko

Nie będzie za prędko nowych dużych tekstów. Czeka mnie sporo pracy (2 lub trzy zlecenia na strony) więc nie wiem kiedy popełnię jakiś artykuł. Jednak od wielu już dni roją się w mojej czaszce pomysły na takie tematy:

- Informatycy - czy w miarę upraszczania techniki staną się zbędni, a może przeciwnie - bez dobrego fachowca w tej dziedzinie już wkrótce żaden dom się nie obejdzie. Może to sekta, która wcale nie chce aby komputery były przyjazne i intuicyjne w użyciu? Czy staną się digikapłanami prowadzącymi owieczki przez mroki zerojedynkowego świata?

- Śmieć-Sieć - nie ma standardu zarządzania informacją w internecie. Czy jest możliwe taki opracować? Jak odsiewać informacje sprawdzone i solidnie przygotowane od bełkotu niekompetentnych w swojej dziedzinie pseudofachowców? Czy potrzebujemy weryfikacji treści umieszczanych na stronach www?

- eGoverment w naszym kraju. Raport Bangermana już ponad 10 lat temu wytyczył kierunek rozwoju Europy na płaszczyźnie informatyzacji społeczeństw i administracji. Jakie są inicjatywy naszych władz na tym polu? A może Polska zostanie w polu?

- Pakiet dla Webmastera. Przegląd darmowych narzędzi jakie każdy szanujący się twórca stron mieć powinien. Bądź gotowy do pracy w każdych warunkach :).

- Mambo 4.5.3 kontra Joomla 1.0.5 - Czy Miro zrobił przysługę społeczności OpenSource i CMS? A może migracja na Joomlę wcale nie jest najlepszym wyjściem? Nikt tak na prawdę nie jest pewien co zrobić będąc na rozdrożu Joomla-Mambo.