03
sie.
2011
palikowski

Epoka kwarcu łupanego

Mam coraz częściej przeczucie graniczące z pewnością, że za lat 20 a może 50 a może 100 nasze czasy będą wyśmiewane jako "mroczne wieki", "informatyczne średniowiecze", "epoka tranzystora łupanego" itd.

Chodzi mi o to, że gdzie się nie rozejrzeć widzę nieudane wdrożenia, niezintegrowane systemy, nieporozumienia między biznesem a IT, niedobre interfejsy użytkownika i sfrustrowanych rożnymi błędami czy niespodziewanymi zachowaniami komputera ludzi. Ponadto wdrożenie jakiegoś sensownego rozwiązania, nawet niewielkiego, jest strasznie drogie z uwagi na koniecznośc integrowania go z setką różnych dziwnych rozwiązań.

Wszystko to prowadzi do sytuacji kiedy w dużej korporacji, posiadającej 666 systemów pozwalających zbudować praktycznie wszystko pani sekretarka prowadzi grafik wykorzystania salek konferencyjnych w zeszycie za pomocą żółtych karteczek. Proste i zajebiste. Koszt wdrożenia 10zł. Amen.

Trafne przemyślenie, swoją

Wpisał Atik (niezweryfikowany) 11 August 2011 - 11:15am.

Trafne przemyślenie, swoją drogą to dziwne, że tyle problemów sprawia stworzenie funkcjonalnego systemu. Może zmieni się to za kilka, kilkanaście lat. Póki co żółte karteczki są nieocenione :)

Dokładnie, też mam podobne

Wpisał Mimi (niezweryfikowany) 25 August 2011 - 3:42pm.

Dokładnie, też mam podobne wrażenie. Ludzie jeszcze 50 lat temu mówili, że w 21 będziemy podbijać kosmos i mieć komputery w mózgu. Tymczasem nie dzieje się nic podobnego :)